تماس با مهندس کوشا صمیمی

کوشا هوش – تیزهوشان، هوش، استعداد تحصیلی، المپیاد و کامپیوتر |۲۸۴۲۶۲۴۰ ۰۲۱| ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

۹ ماده غذایی که جنین را زیباتر می‌کند/از پرتقال و بادام درختی تا تخم مرغ و نارگیل

میوه‌هایی که باید در دوران بارداری برای داشتن کودک زیباتر بخورید:

پرتقال

پرتقال منبع غنی ویتامین C است و در دوران بارداری توصیه می‌شود، ویتامین C نه تنها برای رشد کودک مفید است بلکه باعث تقویت پوست کودک و مادر می‌شود و باعث می‌شود که آن‌ها زیباتر باشند.

مصرف روزانه حداقل ۲ پرتقال نیاز ویتامین C را برآورده می‌کند و پوست کودک شما را لطیف می‌کند.

بادام درختی

بادام درختی در دوران بارداری بسیار توصیه می‌شود، زیرا حاوی پروتئین، ویتامین E، کلسیم منیزیم است. پروتئین بادام برای رشد کودک مفید است در حالی که کلسیم و منیزیم برای رشد استخوان لازم هستند.

بادام حاوی ویتامین E است که باعث درخشش پوست کودک و مادر می‌شود؛ زنان باردار باید هر روز صبح حداقل ۲ تا ۴ بادام مصرف کنند.

انگور

انگور یا آب انگور حاوی اسید آلفا هیدروکسی (AHA) است که باعث می‌شود پوست کودک لطیف باشد. مصرف روزمره انگور یا آب انگور باعث می‌شود پوست کودک شما درخشان باشدو برای رفع یبوست هم مفید است.

نارگیل

اگر یک زن باردار در طول بارداری هسته نارگیل را مرتباً مصرف کند، کودک را زیباتر می‌کند علاوه بر این افزایش ایمنی، کمک به سلامت قلب، درمان یبوست و کم آبی بدن از اثرات دیگر آن در این دوران است.

تخم رازیانه

تخم رازیانه یا نوشیدن دمنوش یا عصاره دانه رازیانه باعث بهبود رنگ چهره کودک می‌شود. همچنین از ایجاد حالت تهوع جلوگیری می‌کند.

ترکیب شیر و زعفران

شیر و زعفران باعث زیبایی چهره کودک می‌شود. اما این ترکیب در سه ماهه اول یا دوم توصیه نمی‌شود، زیرا گرمای زیادی ایجاد می‌کند که می‌تواند باعث سقط جنین شود. می‌توان آن را در سه ماهه سوم مصرف کرد.

تخم مرغ

سفیده تخم مرغ هم در زیبایی نوزادان نقش دارد. علاوه براین، پروتئین خوبی را هم برای تقویت جسمی او فراهم می‌کند.

غذا‌های غنی از اسید فولیک

غذا‌های سرشار از اسید فولیک عبارتند از: اسفناج و مرکبات. اسیدفولیک مسئول رشد سلول‌های مغزی است. اسید فولیک ۴۰ درصد خطر اوتیسم را کاهش می‌دهد. ذای سرشار از اسید فولیک ضریب هوشی کودک شما را بهبود می‌بخشد.

غذا‌های غنی از آهن

آهن یک عنصر اساسی برای زنان باردار است، زیرا به انتقال اکسیژن به کودک کمک می‌کند. اکسیژن‌رسانی به مغز کودک یا نوزاد، ضریب هوشی کودک را هم افزایش می‌دهد.

زنان باردار باید غذا‌های غنی از آهن مانند سبزیجات سبزبرگ، حبوبات ومرغ مصرف کنند.

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور